8-dniowe opóźnienie miesiączki i poranne mdłości a możliwość ciąży

Mam 21 lat. Miesiączka spóźnia mi się 8 dni, a od trzech dni mam poranne mdłości. Są okropnie męczące. Ostatni raz kochałam się z chłopakiem 3 tyg temu, zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. Czy to ciążą? W dodatku mam klucia nad lewa piersią dość częste i bolesne. Czy to ma jakieś powiazanie i czy to ciąża?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W pierwszej kolejności należy wykluczyć ciążę. W tym celu proszę wykonać test ciążowy. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u ginekologa.