9 dni przerwy w braniu tabletek - co teraz?

Witam. Ostatnie opakowanie tabletek, które brałam,brałam regularnie, jednak 19 dnia wyjechałam i zostawiłam swoje opakowanie tabletek w domu (totalna głupota, zdaję sobie z tego sprawę), więc nie przyjęłam 2 ostatnich tabletek z cyklu. Po powrocie zrobiłam 7-dniową przerwę (czyli razem 9) i rozpoczęłam branie nowego opakowania, pozostawiając dwie, niewzięte tabletki w poprzednim opakowaniu. Mam więc pytanie: czy nadal jestem zabezpieczona (i czy przez te 9 dni byłam, ponieważ współżyłam, ale z dodatkowym zabezpieczeniem)? Jest 2 tydzień brania kolejnego opakowania. Co mam w takim razie teraz zrobić, jeśli nie jestem: czy jeśli rozpocznę kolejne opakowanie po 7-dniowej przerwie, ono będzie działało, czy muszę zrobić przerwę miesięczną, by uregulować cykl? Czy brać kolejne, czyli 3 opakowanie tabletek, bez przerwy (co jest chyba, niestety, niemożliwe, ponieważ termin u ginekologa na wizytę i wzięcie recepty mam w 2 dniu przerwy po skończeniu aktualnego opakowania)?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zrobienie 9 dni przerwy nie było dobrym pomysłem! Lepiej zrobić krótszą niż 7 dni przerwę, niż  ją wydłużyć! W tym cyklu nie może Pani za bardzo liczyć na skuteczną antykoncepcję i musi się Pani liczyć z ryzykiem ciąży...

Proszę stosować dodatkową formę antykoncepcji (prezerwatywa) do końca tego cyklu oraz podczas 7-dni przerwy. Przed rozpoczęciem nowego opakowania powinna Pani wykluczyć ciążę - testem ciążowym lub podczas wizyty u lekarza.

Pozdrawiam!