9 zamiast 7 dni przerwy

Dzień dobry, właśnie kończę 1 opakowanie D****. Czy mogę zamiast 7 dniowej przerwy zrobić 9 dni? Chodzi o to by przesunąć okres o 2 dni?

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

z punktu widzenia antykoncepcji praktyczniej jest nie robić przerwy w braniu tabletek tylko zastosować schemat bez przerwy i brać jedno opakowanie po drugim. Zapewni to skuteczną ochronę antykoncepcyjną i przesunie krewienie pojawiające się w wyniku odstawienia tabletek.

Pozdrawiam!