95 kilogramów przy 164 cm wzrostu u 14-latki

Mam 14 lat i mam 164cm a waże 95 kg Prosze o pomoc niechce byc gruba chce być chuda ja inne dziewczyny Prpszę o polce odpisanie to dla mnie ważne ;

Witam serdecznie,
w tym wieku na pewno warto zwiększyć aktywność fizyczną. Można rozpocząć stopniowo od spacerów, później dołączyć marsz szybszym tempem, bieganie, jazdę na rowerze, pływanie oraz prowadzić gimnastykę w domu. Wszystko stopniowo i powoli.
Ponadto w przypadku diety - należy ograniczyć spożycie słodyczy, tłustych produktów mlecznych, tłustej wieprzowiny, wołowiny, dosładzanych jogurtów, napojów owocowych i gazowanych. Dodatkowo wyeliminuj spożycie fastfoodów, czipsów. Zwiększ spożycie warzyw i owoców. Posiłki jadaj regularnie, o stałych porach, 4-5 razy dziennie. Ostatni posiłek jadaj 3 godziny przed snem. Wybieraj produkty pełnoziarniste - ryż brązowy, kasza gryczana, makaron razowy, ciemne pieczywo razowe lub Graham - zawierają błonnik pokarmowy, który ułatwia pracę jelit oraz ogranicza wchłanianie kalorii.