Abdominal fibromatosis w wyniku badania histopatologicznego

Rozpoznano u mnie w badaniu histopatologicznym Abdominal fibromatosis. Proliferacja łagodnych fibroblastów z zajęciem otrzewnej i tkanki tłuszczowej, o naciekającym wzroście.Vimentyna (+), Aktyna (+), S-100 (-),Betacatenina (+), Ki-67 poniżej 1%.Aktywność podzialowa niewidoczna.Ogniskowy zanik błony mięśniowej dwunastnicy.Granice ciecia chir. dwunastnicy nie zawierają utkania fibromatozy.Ukanie zmiany dochodzi do radialnego marginesu.
Magdalena StusiĹska

Zmiana została wycięta w całości- w sprawie dalszego postępowania proszę konsultować się z lekarzem prowadzącym.