Abrazja diagnostyczna macicy z osunięciem polipa szyjki macicy

Tydz. temu miałam abrazję diag. macicy z osunięciem polipa szyjki macicy. W trakcie zabiegu ujawniono nadżerkę"podejrzaną". Lekarz ( po kontakcie tel.z patomorfol.) powiadomił mnie, że w materiale z nadżerki stwierdzono pojed. komórki atypowe, ale nie ma powodu do niepokoju - nie mam żadnego nowotworu. Polip nie ma charakteru złośliwego Wynik na piśmie otrzymam za tydz. Jak mam to rozumieć-kom.atypowe to przecież kom.rakowe.Co mnie teraz czeka? Mam raka...

Komórki atypowe to nie komórki raka. Wymaga Pani zrobienia cytologii i ewentualnie kolposkopii. Po tych badaniach będzie można ustalić postępowanie. Proszę zgłosić się do swojego lekarza