Acinetobacter iwofii - co to za bakteria?

Witam. Robiłam badanie wymazu z kanału szyjki macicy i z pobranej próbki wyhodowano acinetobacter lwoffii. Co to za bakteria? Co może ona wywołać?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Bacteria Acinetobacter iwofii, jest to gramujemny patogen, należący do gatunku Acinetobacter sp., bardzo rozpowszechnionego w przyrodzie. Ten konkretny patogen w większości przypadków jest małopatogenny, zdarzają się przypadki zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych u ludzi z obniżoną odpornością. Do zarażenia najczęściej dochodzi w szpitalach, gdzie wytworzyły się wielolekooporne szczepy tego patogenu.
W przypadku jej wyhodowania z posiewu z kanału szyjki macicy, może mieć to znaczenie w przypadku ciąży i porodu - może to być wskazaniem do cięcia cesarskiego ze względu na zdrowie dziecka.

Nie podała Pani przyczyny wykonania posiewów i dolegliwości, które Panią gnębią. Z tego powodu nie jestem w stanie pełniej odpowiedzieć na zadane pytanie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.