Adenocarcinoma endometrioides g3 uteri

Witam, Proszę powiedzieć co to dokładnie znaczy i jakie są szanse na przeżycie? Adenocarcinoma endometrioides g3 uteri [m-8140/3]

Piotr Pilarski

Nie znam dokładnie pacjentki nie mogę odpowiedzieć na pytanie. Ogólnie rak ten cechuje dość dobre rokowanie, jednak stopień g3 wskazuje na dużą atypię która powoduje, że rak łatwiej daje przeżuty. Dokładną odpowiedź na pytanie może dać lekarz prowadzący.

Pozdrawiam.