Adenoma tubulare cum dysplasia minoris gradus intestini grassi w wyniku badania

co to jest adenoma tubulare cum dysplasia minoris gradus intestini grassi

adenoma tubulare cum dysplasia minoris gradus intestini grassi
- oznacza
Gruczolak cewkowy z dysplazją (zaburzeniem przekształcania się jednego rodzaju komórek w inne) stopnia małego jelita grubego.
To zmiana łagodna, bez cech nowotworu. Powinna zostać usunięta w całości, aby w przyszłości nie doszło do ewentualnego jej zezłośliwienia.