Adenoma tubulare intestini w wyniku badania histopatologicznego

Mężczyzna, 64 lata Proszę o przetłumaczenie i komentarz do rozpoznania patomorfologicznego (material błona śluzowa esicy, fragment o dł. ok. 0,8 cm) : Adenoma tubulare intestini crassi cum dysplasia epithelii glandularum gradus minoris. Excisio versimiliter completa.

Lek. Katarzyna Szymczak

Gruczolak cewkowy jelita grubego z z dysplazją gruczołową małego stopnia. Wycięty prawdopodobnie kompletnie. Jest to zmiana łagodna, jednak zapewne za jakoś czas konieczne będzie kolejne badanie. Radziłabym wynik skonsultować z gastroenterologiem, aby omówić plany obserwacyjne.
Pozdrawiam