ADHD a stwierdzone upośledzenie i stosowanie odpowiednich leków

witam dziecko ma adhd i opozniony rozwoj psychoruchowy przyjmuje medikinet 20 cr stwierdzono uposledzenie czy powinno brac nadal medikinet czy leki na uposledzenie jakie leki sa stosowane dla dzieci na uposledzenie prosze o odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Odpowiednie zalecenia lekarskie można stosować po bezpośrednim badaniu pacjenta. Proponuję udać się z dzieckiem do lekarza psychiatry dziecięcego. Po badaniu będzie możliwe ustalenie odpowiedniego postępowania terapeutycznego.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Leki na ADHD nie leczą tylko łagodzą objawy. Podaje się je wtedy gdy sytuacja jest trudna i trzeba zadziałać szybko. Jeśli terapia przynosi efekty, jeśli w domu i szkole radzice sobie z objawami i nie ma większych problemów to można zastanowić się z lekarzem nad ich podawaniem. Wszystko jednak należy skonsultować.