Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

ADHD u 7-latka a nasilona nadpobudliwość

Dzień dobry. Mój 7 letni syn ma ADHD. Ostatnio, bez żadnej konkret. przyczyny, bardzo!! nasiliły się u niego objawy: impulsywność, agresywność, nadruchliwość.Słyszałam, że może mieć na to wpływ brak niektórych mikroelementów. Zrobiłam podst. badania krwi: żelazo - 39 [59-158], HGB -11,4 [11.5-15,5], HCT -33,9 [35-45], MCV -73.7 [76-93], MCH-24,8 [25-34], OB-11 [<8]. Pozostałe- norma. Ostatnio syn nie chorował, apetyt mu dopisuje -co jest przyczyną braku i czy ma wpływ na jego nadpobudliwość?
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Wyniki wskazują na niedokrwistość z niedoboru żelaza. Proponuje udać się do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Sądzę że konieczne jest udanie się do lekarza psychiatry dziecięcego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
70 poziom zaufania

Nasilenie nadpobudliwości może mieć przyczynę związaną z jakąś sytuacją w jakiej znalazł się syn,np zmiana klasy, rozpoczęcie szkoły, inny wychowawca, zmiana sytuacji domowej, itp Trzeba poobserwować też jak wyglądają stosunki z kolegami czy ktoś mu np nie dokucza. Zaznaczyć w jakich sytuacjach zdarzają się wybuchy złości, czy częściej w domu czy w szkole.

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy