ADHD u dziecka

mam troje dzieci i proszę o pomoc jedna z moich córek ma ADHD jest bezczelna bardzo nerwowa i agresywna nie ma szacunku dla rodziców na problemy w szkole potrafi uderzyć mnie wyzywać rzuca wszystkim co ma pod ręką kopie wszystko ma problemy ze skupieniem koncentracji a to trwa od lat jest pod opieką psychiatry i psychologa nie wiem co robić próbowałam różnych sposobów pytałam w szkole co robić ale tam mnie wyśmiali jestem zrozpaczona w pani moja jedyna nadzieja

Dzień Dobry,
to bardzo dobrze że córka jest pod opieką specjalistów. Być może jednak należy zintensyfikować wizyty u psychologa, lub kierując uwagę terapeuty na konkretne aspekty, starać się więcej "wyciągać" ze spotkań z nim. Nie wiem czy tylko córka czy też i pani uczestniczy w jakiś warsztatach dla rodziców dzieci z ADHD. Warto skorzystać z treningów umiejętności lub zastępowania agresji.Psychoterapia rodziców bywa skutecznym sposobem radzenia sobie z nadpobudliwością dziecka.

Witam serdecznie, po przeczytaniu Pani wiadomości pomyślałam , że mogliby Państwo spróbować podjąć psychoterapię rodzinną. Taka forma terapii mogłaby pomóc w ustaleniu zasad rodzinnych, zatrzymaniu przemocy, umocnieniu więzi rodzinnych, wszyscy członkowie rodziny zostaną podczas takiej terapii wysłuchani, rodzice mogą otrzymać pomoc w opracowaniu strategii wychowawczej wobec dzieci.
zachęcam do odszukania specjalisty i pozdrawiam