Adopcja dziecka w wieku 1 rok i 10 miesięcy

adoptowałam dziewczynkę, która ma 1 rok i 10 miesięcy, czy będzie pamiętala rodzinę zastępczą? była u nich ponad rok.

a jakie to ma dla Pani znaczenie? odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam, Panią, jest to prawdopodobne, że córka może w niejasnych wspomnieniach, ale będzie pamiętała swoją rodzinę zastępczą. Czy ma to dla Pani znaczenie? Chciałaby Pani, żeby nie pamiętała niczego, co było wcześniej? Może to wydaje się Pani zagrażające dla budowania więzi z córką z powodu lęku, jak sobie Pani z tym poradzi. To wydaje się być ważne, żeby mieć poczucie jakichkolwiek korzeni, żeby mieć poczucie umiejscowienia w jakimś czasie, miejscu, ludziach. Żeby nie pojawić się z nikąd, ale chociażby od dalekiej cioci, u której kiedyś się było. To wspomnienie nie stanowi dla Pani żadnego zagrożenia, liczy się to, czy zostanie nawiązana między Panią i córką bliskość i wzajemna przynależność. Życzę Pani powodzenia.