Aerrated adenoma cum dysplasia gradu minori

Agnieszka 43l., Badanie hist.po kolonoskopii: 1. polip poprzecznicy - serrated adenoma cum dysplasia gradu minori, excisio completa 2.guz nowotworowy zgięcia odbytniczo-esiczego - fragmenta adenocarcinoma G1. Rak rozwinął się na podłożu gruczolaka cewkowo-kosmkowego. Do wizyty u onkologa chirurga na ul. Wawelskiej mam jeszcze 3 tyg. Proszę o przetłumaczenie tego wyniku Agnieszka P.

Witam,
podczas kolonoskopii znaleziono i pobrano wycinki z dwóch miejsc - polipa, który jest guzem łagodnym z cechami metaplazji czyli zwiększonego ryzyka przemiany w zmianę złośliwą oraz drugie miejsce - gruczolakorak, zmiana złośliwa jelita grubego.
Konieczna będzie operacji zmiany nowotworowej.