Afty u dziecka

Mam właśnie problem i nie wiem czy to afty ok półtora tygodnia temu synowi wyszła 1 prawa dolna 1 po dwuch dniach myślałam że wychodzi 2 zamiast tego od paru dni jest żółta plama dziąsło obok zeba też jest żółte gorne dziasło w miejscu 1 zeba którego nie ms też zółte wytarłam to pieluchą i zrobiła sie dziurka z raną mała syn ma 11 miesięcy pierwszy raz coś takiego widze mimo że mam starsze dzieci

Witam! Opisana zmiana najprawdopodobniej jest wynikiem bakteryjnego nadkażenia afty. Dziąsła dziecka powinien obejrzeć pediatra bądź stomatolog.

Lek. MaĹgorzata Horbaczewska

należy zgłosić się do periodontologa - to stomatolog zajmujący się leczeniem chorób błony śłuzowej jamy ustnej
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdanm Jaremczuk