Agorafobia z chronicznymi atakami paniki

Witam,stwierdzono u mnie agorafobie z atakami paniki,moja lekarz psychiatra stwierdzila ze jest to u mnie chroniczne.od dwoch lat mimo lekow mam zawroty glowy nogi jak z waty unikam wiec wychodzenia sama,czy te zawroty głowy kiedys miną?dziekuje

Dzień dobry,

Podstawą leczenia w przypadku Pani zaburzeń jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam. Pomoc może Pani uzyskać w ośrodkach (w ramach NFZ) - gdzie stosowana jest psychoterapia, bądź prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Sugerowałabym Pani zdecydować się na psychoterapię. Psychoterapia jest metodą leczenia, która w przypadku zaburzeń lękowych daje pozytywne rezultaty, wymaga jednak współpracy z psychoterapeutą i konsekwencji.
Pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Samo nic nie mija. Proszę podjąć psychoterapię, która pomoże Pani pozbyć się zaburzenia. Farmakoterapia to nie wszystko i w wypadku zaburzeń lękowych oddziaływania psychologiczne są niezbędne. Pozdrawiam.