Agresja 7,5-letniego chłopca przy wykluczeniu Aspergera

Mój syn 7,5 letni zaatakował dzisiaj na świetlicy upośledzonego kolegę z 5 klasy (który go zaczepiał), krzesełkiem i rozciął mu czoło, z relacji pani wynika, ze nawet nie przejął się tym i odszedł bawić się zabawkami. Pani psychiatra wykluczyła w wakacje Aspergera, syn ma zajęcia terapii SI oraz trening umiejętności spolecznych. Co mam robić dalej?

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Kontynuować terapię zwłaszcza trening umiejętności społecznych. Porozmawiać o sytuacji dlaczego tak zareagował i zaproponować różne metody na inny rodzaj wyrażenia swojej złości. Terapeuta na pewno zaproponuje kilka rozwiązań np narysowanie złości zamiast rzucanie się na kolegę. Jednak trzeba pamiętać, że prowokacja to też agresja i nie może być zgody na to by inni prowokowali syna.