Agresja i chorobliwa zazdrość po alkoholu u chłopaka

Jestem z moim chłopakiem od 1.5 roku, wszystko było wspaniale gdy pokazał do czego jest zdolny. On jest chorobliwie zazdrosny, raz na imprezie uderzył mnie, bo wymyślił sobie historie po alkoholu. Zostawiłam go lecz on błagał i prosił przysięgał, ze nigdy to sie nie powtórzy lecz ostatnio było to samo. po alkoholu, przypomniał sobie o moim byłym, zachowaywał sie jakby chcial mnie zabic. Teraz znowu błaga, czy to mozliwe aby sie zmienił? Ze nie bedzie agresywny, ze strachu, ze go porzuce?

Witam, jeśli ktoś ma problem z agresją, pomimo szczerych w danym momencie deklaracji, prawdopodobnie pod wpływem kolejnego impulsu zazdrości i złości nie będzie umiał się zatrzymać. Jeśli ktoś nie ma umiejętność radzenia sobie ze złością, przez same postanowienie poprawy nie będzie w stanie nad nią zapanować. Panowanie nad złością wymaga ( osób, które sobie z nią nie radzą) długoterminowej pracy psychoterapeutycznej. Psychoterapia to proces w którym osoba nabiera świadomości siebie i swoich emocji, samo obserwowania się i zatrzymywania silnych wewnętrznych impulsów, gdyż często jest tak, że impuls wyprzedza myślenie i refleksja jest po fakcie. Terapia pomaga odwrócić tą kolejność, jednak na to potrzeba czasu i zaangażowania. Pozdrawiam

Dzień dobry. "Chorobliwa" zazdrość, jak pani określiła to uczucie u pani chłopaka, jest nienaturalna, czuje pani, że nie jest adekwatna do sytuacji. Określenie to sugeruje, że należy ją leczyć i tak jest w istocie. Taka zazdrość wymaga terapii. I nie na wiele tu się zdadzą zapewnienia pani chłopaka, że się zmieni. Alkohol, przyzwyczajenie do tego typu reakcji wzmacniają te zachowania. Także pani reakcja (przeproszę i wszystko wróci do normy) sprzyja poczuciu, że nie trzeba nic zmieniać w swoim zachowaniu. Agresywne reakcje mogą spowodować uzależnienie i wtedy pojawiają się coraz częściej. Proszę nie czekać aż coś samo się zmieni lub chłopak ze strachu przed rozstaniem przestanie być agresywny. Należy konsekwentnie stawiać granice i nie tolerować takich zachowań, bo one mogą się coraz częściej powtarzać. Pozdrawiam