Agresja i problemy z alkoholem a relacje w partnerstwie

Mam problem z narzecz. Nie potrafi odmawiać i nie chce i tym poroz.Ostatnia akcja byla 23 grudnia. Obiecal ze 3 kieliszki i koniec. Niestety,poszlo 7 flaszek. Zapakowalam go i do domu, potem pojechalam jeszcze po jego brata. Narzeczony dostal jakiegos amoku, zwyzywal mnie od ku*ew, nie wpuscil do mieszkania... nocowalam u jego brata. Rano nie chcial mi uwierzyc, dopiero jak jego brat potw., byl w szoku i blagal o wyba. Wybacz. ale panicznie boje sie powtorki, obiecalam ze odejde w razie powtorki

Witam
mam wrażenie, że obawy które Pani opisuje, są dla Pani sygnałami ostrzegającymi przed całkowitym poddaniem się problemowi, który Pani potrafi nazwać i który może Panią całkowicie pochłonąć!
Opisuje Pani "problem" który zdaje się przejmować kontrolę nad Pani życiem, wierzę, że stara się Pani z nim walczyć, zmniejszać jego skutki i kontrolować jego rozmiary. Zastanawiam się jednak co będzie za 1 albo 5 lat...czy "problem związany z alkoholem i agresją" będzie z Panią i chłopakiem, czy raczej sam "odejdzie" i pozwoli Pani na udany związek ? Nie znam Pani i nie wiem co będzie dalej.... tylko Pani wie co dzieje się w Pani związku i mam wrażenie, że ma Pani świadomość tego, co się dzieje z parami, którym towarzyszy taki "problem".
Niepokój, który Pani odczuwa, jest dobrym "doradcą", przyprowadził Panią do abczdrowie.pl, może warto pójść dalej i skontaktować się z psychoterapeutą i porozmawiać z nim o tym co Pani nam napisała?

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?ref=hl

Witam. Zachęcam, aby trzymała się Pani tego, co obiecała Pani narzeczonemu. Gdyby złapała się Pani na tym, że ma Pani z tym kłopot i jest gotowa Pani wybaczać i wciąż, i wciąż, i wciąż... To proszę rozważyć podjęcie terapii w grupie dla osób współuzależnionych lub psychoterapii (indywidualnej lub grupowej). Pozdrawiam.

Dzień dobry,
Związek z osobą uzależnioną jest trudny. Uzależnieni bywają agresywni, szczególnie wobec osób, które "chcą pomóc". Czy partner chce pomocy?
Jest kilka zasad postępowania z uzależnionymi. Warto, by je Pani poznała, by móc chronić siebie. Najlepszą pomoc zaoferuje Pani psycholog uzależnień.
Pozdrawiam serdecznie.