Agresja męża po obudzeniu się

Witam. Mam taki problem polegający na tym ze mój mąż staje się agresywny po tym jak go budzę. Ostatnia sytuacja miała miejsce dzisiaj gdzie budziła męża żeby zabił ose. Jak go obudziłam zaczął na mnie krzyczeć wręcz darł się walił ręką w ścianę i mówił nie do rzeczy tak jak by dalej spał ale miał otwarte oczy. Nie wiem co z tym zrobic

Proszę sprawdzić, jak często sytuacje takie mają miejsce - być noże złość wynika poprostu z przerwania głębokiego snu i odpoczynku. Jeżeli jednak są to zachowania bardzo irracjonalne warto zgłosić się w pierwszej kolejności do specjalisty leczącego parasomnie. To zaburzenia zachodzące w czasie snu REM dotyczą ok. 0,5% populacji i mają związek z marzeniami sennymi. U zdrowej osoby w fazie REM łączność nerwowa między mózgiem i mięśniami zostaje odcięta, aby znieść napięcie mięśniowe. Gdy tak się nie dzieje, osoba śniąca przenosi swoje zachowania ze snu do rzeczywistości – kopie nogami, krzyczy, szarpie się. Zaburzenia tego rodzaju częściej występują u osób po 50. roku życia.