Agresja ojca wobec syna

Witam. mam nietypowy problem, ponieważ nie chodzi bezpośrednio o mnie. mój chłopak pokłócił sie z ojcem, który podczas kłótni go uderzył kilkakrotnie oraz opluł. po czym mój chłopak nie wytrzymał i również podniósł rękę na ojca. tata wyrzucił go z domu. teraz mieszka u babci. chciałabym mu poradzić żeby sam poszedł do ojca i go przeprosił za swoje zachowanie, lecz powiedział ojcu ze to co on zrobił tez nie było w porządku. ale czy to dobry pomysł? jak mu pomóc? jak ich pogodzić?

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Witam. Sądzę, że należałoby zacząć od szczerej rozmowy. Sytuacja, o której Pani napisała jest trudna - doszło do agresji z obu stron obie strony zapewne czują się rozzłoszczone, urażone. Warto aby rozpocząć wyjaśnianie sytuacji, opowiedzieć o emocjach, które spowodowały taką eskalację agresji. Rozmowa powinna być pierwszym krokiem do poprawienia stosunków w rodzinie i nauczenia się jak komunikować się bez przemocy. życzę powodzenia

Witam,
zastanowiłabym się raczej nad tym, z jakiego powodu Pani chce pogodzić swojego chłopaka z jego ojcem ?

Przecież to sprawa między nimi. Między dwoma mężczyznami. Między ojcem a synem.

Czasami pomoc polega, na tym, żeby odpuścić i zostawić ich relacje im.

Pozdrawiam