Agresja po alkoholu u chłopaka

Witam.Jestem ze swoim chłopakiem pół roku,nie było między nami źle aż do czasu kiedy ja byłam pijana,on nie,zaczął urządzać mi sceny zazdrości i od słów przeszło do rękoczynów,zdarzyło się to pierwszy raz, ja go odepchnęłam a on zaatakował i powstała szarpanina,efekt był taki,że skończyłam z dwoma podbitymi oczami i kałużą krwi z nosa, następny dzień to cisza,wieczorem skradając się przytulił mnie,odwzajemniłam to do tej pory nie wracamy do tego,chce być z nim ale meczy mnie to,jak się zachować?

Witam. Takie zachowanie mężczyzny jest niedopuszczalne. Jeśli Pani zaakceptowała to, to może zrobić Pani krzywdę kolejny raz. I kolejny....
Magdalena Brabec

Witam Panią serdecznie

Pisze Pani o trudnym wydarzeniu. Została Pani pobita przez swojego partnera. Jego zachowanie jest prawnie karalne wg Kodeksu Karnego. Zastanawia się Pani nad przyczyną. Czy upatruje ją Pani w swoim zachowaniu-bycie pijaną? Warto pamiętać, że żadne zachowanie nie uzasadnia stosowanie przemocy ani słownej (np. wyzwiska, grożenie, poniżanie) ani fizycznej ( np.szturchanie, dotykanie w niechciany sposób, bicie).Partner może czuć zazdrość ale nie ma prawa stosować przemocy w stosunku do Pani. Proszę wyobrazić sobie, że osoba Pani bardzo bliska jest w podobnej sytuacji, np. Pani siostra, najlepsza przyjaciółka. Jej partner "urządza jej sceny zazdrości". Dochodzi do szarpaniny, siostra ma podbite oczy i krwotok z nosa. Co Pani by jej powiedziała? Czy poparła by ja Pani w decyzji o pozostaniu w tej sytuacji ? Nie wracanie do tej sytuacji, nie wyciągnięcie żadnych konsekwencji to pokazanie partnerowi, że może się w stosunku do Pani tak zachowywać. Że może Pani podbić oczy i uszkodzić nos. Daje mu Pani otwartą drogę do traktowania Panią źle.
Warto przypomnieć sobie o wszystkim tym co sprawia, że jest Pani wartościową kobietą. Warto pomyśleć jak chce być Pani traktowana przez swojego partnera i głośno o tym mówić.Warto nie zgadzać się na to czego Pani nie chce i głośno wołać o pomoc kiedy to się dzieje.