Agresja po alkoholu u partnera

Z moim partnerem jesteśmy od roku i mamy dwumiesięczną córeczkę. Niestety, gdy tylko wypije on o jedno piwo za dużo, staje się agresywny w stosunku do mnie słownie i fizycznie, a rozmowy pomagają do następnego nadużycia alkoholu. Już raz interweniowała policja i uwagę zwracali sąsiedzi - on jednak nic z tego nie robi i mówi, że "to nie ich sprawa". Jak poradzić sobie z jego zachowaniem? Ile razy umawiałam nas na terapię, on w ostatniej chwili "się rozchorował" albo "musiał wziąć nadgodziny".

Jeżeli Pani partner nie chce / obawia się podjąć wspólnej terapii, zachęcam do tego, żeby rozważyła Pani indywidualną terapię dla siebie. Jest Pani w związku z osobą być może nadużywającą alkoholu, doświadcza Pani przemocy. W takiej sytuacji, z uwagi na siebie i.dziecko, nie powinna Pani pozostawać sama bez wsparcia i pomocy psychologicznej. Pomocy takiej może Pani szukać w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Poradni Lecznia Uzależnień, fundacjach pomagających osobom doświadczającym przemocy.

Dzień dobry.

Skoro partner z różnych powodów ucieka przed wspólną terapią, warto byłoby zadbać o siebie i o dziecko. Sugerowałbym więc Pani kontakt indywidualny z ośrodkiem zajmującym się osobami uzależnionymi bądź grupą wsparcia dla osób będących w związku z osobami nadużywającymi alkoholu.

Pozdrawiam.

Witam, proszę nie liczyć na to,że partner sam z siebie się zmieni na lepsze, "uciekanie" od podjęcia terapii jest przejawem mechanizmu zaprzeczania, typowego dla osób uzależnionych od alkoholu, który bardzo utrudnia osobie chorej podjęcie leczenia i często doprowadza do całkowitej degradacji psychicznej i społecznej alkoholika.Podjęcie terapii przez Panią powinno wzmocnić Pani siły do radzenia sobie z chorobą partnera oraz do ewentualnego niezależnego życia. Pomoc może Pani uzyskać w w/w placówkach.Pozdrawiam