Agresja u 25-latka a odpowiednie działania

Witam. Mój syn 25 letni ma problem z agresją, nie umie panować nad swoimi emocjami,nad słownictwem, ma napady snu np. dwudniowe, wstaje po to aby zjeść lub pójść do łazienki. obecnie nie pracuje, podejrzewam że został zwolniony.Żyje w związku, ma dziecko. Często wybuchają awantury a nawet rękoczyny. Nie chcę aby wnuczek 15 miesięczny był świadkiem przemocy. Syn nie chce się leczyć gdyż nie widzi problemu.Syn jest nosicielem wzw, czy ta agresja jest wynikiem choroby,Czy można zmusić do leczenia

Dzień dobry,

Opis zachowań syna brzmi niepokojąco i najlepiej żeby syna osobiście skonsultował lekarz psychiatra /np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie/.

Witam,
Ataki agresji mają głównie podłoże emocjonalne, mogą być jeszcze silniejsze i nie do skontrolowania po użyciu dopalaczy, narkotyków, po alkoholu. Na pewno nie można ich ignorować. Jeśli dochodzi do przemocy, rękoczynów należy założyć mu niebieską kartę. Wskazana byłaby konsultacja psychiatryczna i stały kontakt z psychologiem. Gdyż syn zagraża zarówno rodzinie, jak i sobie. Jeśli jego agresja jest wynikiem utraty pracy, to nie można tolerować, aby swoją frustracje odreagowywała na najbliższych.