Agresja u 3-latka w przedszkole

Witam. Mój syn ma 3 latka. Od września chodzi do przedszkola. Już po pierwszych dniach zwrócono mi uwagę że syn bije dzieci. Niestety nie mówi za wiele, jedynie jakieś podstawowe słowa, ale ostatnio pojawiło siś kilka nowych słówek. Po rozmowie z przedszkolną Panią psycholog dowiedziałam sie że to może być autyzm. Ja u niego nie zauważam żadnych cech dziecka autystycznego, jednak niepokoi mnie jego agresja. Czasem wybucha krzykiem jak coś chce a nie potrafi tego powiedzieć. Proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Agresja w stosunku do innych dzieci raczej nie jest kryterium diagnostycznym zaburzeń ze spektrum autyzmu ... Polecam wizytę u psychologa, być może jest to zwykła nadpobudliwość lub ADHD. Na jakiej podstawie Pani psycholog podejrzewa autyzm? Czy wymieniła jakieś inne zachowania, które mogą o tym świadczyć?
Pozdrawiam Serdecznie