Agresja u dziecka mieszkającego poza ojczyzną

Witam serdecznie jestem mama 8 latka od 2 lat mieszkamy w Niemczech syn szybko zalapal jezyk ale obecnie chodzi do 1 klasy i nie radzi sobie z pisaniemnie jest agresywny na lekcjach lezy na lawce nieslucha nauczycielki w domu jest tak samo jest pod opieka 2 psychologow poniewaz tez kradnie my jako rodzice rozkladamy rece bo nic nie skutkuje zadne kary nie przynosza efektow.Rozmawaiamy z nim dziennie np.o kradziezy ze to zle ze nie mozna miec wszystkiego prosze o porade z powazaniem Ewa

Pozdrawiam.

Dzień dobry. Pani Ewo, życie na emigracji to poważna zmiana sytuacji życiowej dla całej rodziny. Podobnie jak pójście do pierwszej klasy dziecka jest stresem dla całej rodziny. To bardzo ważne, że troszczy się Pani o swoje dziecko i martwi się Pani o to co się dzieje. Z mojego doświadczenia w prowadzeniu terapi rodzin wynika, że często problemy z zachowaniem dziecka są ściśle powiązane z sytuacją całej rodziny. Sugerowałbym Państwu abyście wszyscy razem udali się na konsultację do psychoterapeuty rodzinnego (inaczej systemowego), który pomoże Wam znaleźć przyczynę problemu. Warto pamiętać, że profesjonalnie prowadzona terapia pomoże także porozumieć się w kwestii dalszego wychowywania syna. Dodam jeszcze, że zazwyczaj skorygowanie drobnych nawyków i zachowań jest receptą na osiągnięcie wielkich zmian. Życzę Pani i Państwu szybkiego rozwiązania problemu. Serdecznie pozdrawiam.