Agresja u męża i poniżenia rodziny

Witam,chciałabym się dowiedzieć czy objawy występujące u męża to choroba,objawy byle powód doprowadza go do agresji nie zwraca wtedy na osoby trzecie,krzyczy.uważa że robi wszystko najlepiej ja i syn(18lat)nic nie potrafimy,syn dla niego jest nieudacznikiem wyzywa go.Mówi że jak zacznie mnie mnie bić to będę mądrzejsza,jak cos zwrócę mu uwagę to każe mi się rozwieść czy tak mówi ktos kto kocha?Nie przeprasza,nie mówi że kocha,zauważyłam że mówi sam do siebie, proszę o pomoc

Witam, ciężko jest na podstawie tak krótkiego, mało konkretnego opisu stwierdzić u męża chorobę natomiast ewidentnie jest stosowana wobec Pani, jak i syna przemoc psychiczna (co najmniej) w związku z czym mogłaby Pani spróbować poszukać dla siebie pomocy. Nie wiem z jakiej jest Pani miejscowości, natomiast warto byłoby poszukać pomocy w ośrodkach interwencji kryzysowej, czy nawet zwykłym ośrodku pomocy społecznej (mam tu na myśli pomoc chociażby psychologiczną). No i rozważyć również możliwość skorzystania z założenia "niebieskiej karty". (Zaznaczam "rozważyć" ponieważ w praktyce różnie wygląda jej funkcjonowanie, myślę że warto byłoby dowiedzieć się więcej na temat jej praktycznego stosowania w wyżej wymienionych miejscach pomocowych). Życzę dużo siły, pozdrawiam, Monika

Dzień dobry!

Niestety, bez osobistego kontaktu z mężem nie jest możliwe ocenić, czy jego zachowanie ma związek ze stanem chorobowym. Bez wątpienia jednak jest to przemoc psychiczna, przed którą można i należy się bronić. Proszę zgłosić się np. do Centrum Praw Kobiet, Centrum Interwencji Kryzysowej, Ośrodka Pomocy Rodzinie, Niebieska Linia itp.

Pozdrawiam!