Agresja u narzeczonej

witam . jak moge pomoc mojej narzeczonej .jestesmy ze soba 3 lata mamy wspolne dziecko ona ma jeszcze dwoje z pierwszego malzenstwa . kiedys bylo tak ze jej matka ich wyzywala straszyla wybierala z kim ma sie spotykac , sprawdzala jej partnerow na meza swoiego zywala policjie . cklopina uciekal do piewnicy na cale dnie . jej mama zmarla myslalem ze bedzie spokoj ale jest odwrotnie teraz moja narzeczona robi to ze mna . wyzywa mnie ciezko sie przyznac ale potrafi uderzyc mnie . co z tym zrobic

Witam serdecznie, czy próbował Pan rozmawiać z narzeczoną na ten temat? Jak ona postrzega sytuację? Jeżeli Pana narzeczona również dostrzega problem, zachęcam do podjęcia terapii rodzinnej lub dla par. Jeśli Pana partnerka nie jest zainteresowana podjęciem współpracy ze specjalistą, może Pan skorzystać z indywidualnych spotkań terapeutycznych dla siebie, na których np. dowiedziały się Pan jak stawiać granice w związku. Proszę pamiętać, że jako rodzice, są Państwo odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za dziecko. Wbrew powszechnym przekonaniom sprawcami przemocy fizycznej mogą być nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. Rozumiem, że taka sytuacja może budzić uczucie wstydu, ale zapewniam, że specjalista jest od tego, żeby rozumieć a nie oceniać, więc nie musi się Pan obawiać szczerości. Pozdrawiam!

Przemoc- niezależnie od tego, kto jest jej sprawcą, a także niezależnie od tego czy jest to przemoc fizyczna czy psychiczna- nie powinna mieć miejsca w dobrej relacji. Warto jasno i konsekwentnie postawić granice, wyraźnie mówić o swoich odczuciach, nie dawać zgody na podobne zachowanie, znaleźć wsparcie wśród bliskich- zarówno takie emocjonalne, jak i konkretne, a jak to nie pomoże to w instytucjach (np Niebieska karta itp).
Można także skorzystać z pomocy psychoterapeutów zajmujących się przemocą w rodzinie. Najlepszym wyjściem byłaby praca całej rodziny, można jednak pracować także indywidualnie.