Agresja u osoby cierpnącej na depresję i nerwicę

Mam problem z agresją.w dziecinstwie jeżdżac na wies do cioci,dusilam kaczki,koty i bilam psy...Obecnie mam malego kota i nie czuje oporow,by bic go po glowie czy tułowiu...Zaczynam bac sie siebie.Kilka lat ciepie na nerwice i depresje i zastanawiam sie,czy agresja moze miec zwiazek z tymi dwiema chorobami.Jest we mnie ogrom zlosci,negatywnych emocji i nie moge sie z nimi uporac.Mecze sie sama z soba.Prosze mi poradzic,co moze byc przyczyna takiego zachowania i jak mozna mi pomoc.Dziekuje.

Dzień dobry.

Przyczyny negatywnych emocji i agresywnych zachowań wobec bezbronnych zwierząt może Pani zidentyfikować np. poprzez konsultację psychologiczną i prawdopodobnie terapię, do której namawiam.

Pozdrawiam.