Agresja w stosunku do partnerki

Mój chłopak z charakteru zawsze był nerwowy,ale od jakiegoś czasu, najczęściej podczas naszych kłótni bardzo często dostaje napadów złości.. Gdy wpadnie w taki 'szał ' krzyczy na mnie, niszczy swoje rzeczy, rwie pieniądze, koszulki które ma na sobie, uderza w coś, zdarzyło mu się ostatnio uderzac w drzewa i kamienie i przez to ma złamaną rękę, rozbil sobie tez glowe..nie slucha moich prosb, ale na koniec zawsze przeprosi i jest swiadomy ze robie zle,nie potrafi sam siebie zrozumiec.jak mu pomoc?

Droga Pani,
zachowania, o których Pani pisze są zachowaniami przemocowymi, na które nie powinna się Pani godzić. Partner nie ma prawa na Panią krzyczeć, ubliżać Pani, a także podejmować innych działań, które mogą wzbudzać u Pani i lęk, takich jak choćby niszczenie przedmiotów w Pani obecności. Zachęcam, by nazywała i Pani takie zachowania po imieniu, mówiąc, że jest to przemoc i nie ma Pani na nią zgody. Proszę w pierwszej kolejności zadbać o siebie, nie koncentrować się na tym jak pomóc partnerowi. Opisuje Pan typowy schemat przemocy: wzrost napięcia-wybuch- faza miesiąca miodowego. To właśnie takie zachowania jak przeprosiny, skrucha, obietnice poprawy składają się na tę ostatnią fazę. Proszę pamiętać, że jeśli partner nie będzie chciał, to nie zmieni się, może Pani go poinformować, gdzie w Państwa okolicy prowadzona jest terapia dla sprawców przemocy, natomiast to partner powinien wziąć odpowiedzialność za swoje postępowanie, a nie Pani. W tej sytuacji zachęcam, by zastanowiła się Pani nad tym, co może Pani zrobić w tej sytuacji dla siebie, by się chronić i poszukać wsparcia terapeutycznego.
Pozdrawiam
Katarzyna Iwanicka