Agresja wśród dzieci w przedszkolu

synek, lat 4,5 nie umie obronic sie w przedszkolu przed rowiesnikami, zauwazylam,ze 4-latki sa agresywne,gdy chca sie bawic ta sama zabawka,gdy kolega odmowi im wspolnej zabawy,ma inne zdanie-reaguja biciem,gryzieniem,szczypaniem.za to stawiane sa do kąta,syn poplacze chwile w przedszkolu ze ktos go zbil,odreagowuje czesto potem w domu, martwi mnie ze przejmuje sie tym,jest placzliwy,nie umie sie obronic.

Witam serdecznie,
Myślę, że warto byłoby poruszyć ten temat z nauczycielkami z przedszkola. Może mogłyby poprowadzić zajęcia na temat radzenia sobie ze złością oraz na temat współpracy i współdziałania.
Poza tym Pani również może pomóc synowi - czytając mu na przykład odpowiednie bajki terapeutyczne.
Pozdrawiam

Witaj! Spróbuj dużo z dzieckiem rozmawiać. Motywować go do bycia odważnym i do odpowiedniego zachowywani się z trudnych sytuacjach. Nie ma niestety jakiejś konkretnej recepty na rozwiązanie tego problemu - a przynajmniej nie przychodzi mi nic innego do głowy niż to co podałem.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu