Agresywne zachowania 4-letniego dziecka

Witam. Mój 4 letni synek bardzo często mówi " głupi tata , głupi dziadek , kopa " te słowa do obojga nich są na porządku dziennym , jeśli mąż lub dziadek zwrócą mu jedynie uwagę odrazu odpowiada " głupi , głupi " w stosunku do mnie jest zupełnie inaczej , nie posłucha się mnie za pierwszym razem ale za drugim lub trzecim moim słowem a dziadek lub tata może sobie mówić i mówić a w nim agesja w stosunku do nich wzrasta. Czy muszę udać się z synkiem do psychologa ?

Witam, doradzam by najpierw sama porozmawiała Pani o przyczynach zachowania synka z psychologiem dziecięcym, który dopyta o pewne rzeczy i podpowie co dalej robić, w jaki sposób rozwiązać ta sytuację, jeśli będzie konieczna wizyta synka na pewno psycholog Panią o tym poinformuje.Czasami wystarczy zmienić własne zachowania by agresja u dziecka ustąpiła Pozdrawiam serdecznie.

Szanowna Pani, wasz syn jest zdrowy i nie potrzebuje żadnych wizyt u psychologa. To, jak się zachowuje jest jedynie konsekwencją relacji, które panują w pani małżeństwie i rodzinie. Syn potrzebuje rodziców, którzy kochają się nawzajem, darzą się szacunkiem i zaufaniem i potrafią postawić jasne granice. Dobrze, że troszczy się Pani o syna, ale to nie w nim leży problem. Wasz syn wskazuje tylko to, co jest do zrobienia między Wami. Zachęcam Państwa do skorzystania z konsultacji psychoterapeutycznej. Adresy rekomendowanych gabinetów znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej