Agresywne zachowania syna w przypadku odmowy

Witam . Mam syna w pierwszej gimnazjum. Super chłopak , uczynny, serducho ma bardzo dobre i ogólnie z czwórki moich skarbów jest najlepszy. Problem jest tego typu, że w momencie gdy sobie np. coś upatrzy na internecie, czy sklepie, on to chce mieć! Moja odmowa i długie tłumaczenia nie wpływają na jego wycofanie lecz powoduje jego rozdrażnienie i agresję. Obojętnie co i kto stoi na jego drodze jest jego przeciwnikiem. Rzuca ( choć potrafi się zastanowić i zawachać czy to warto zrobić) . Przezywa

Witam.
Pani syn jest w bardzo trudnym (również dla niego) okresie rozwojowym. W okresie dorastania wahania nastroju, silne emocje i problemy z ich kontrolą występują u wielu nastolatków i są w tym wieku normalne. Czy rozdrażnienie i agresja pojawiły się właśnie w okresie dojrzewania, czy trwają od dzieciństwa? Jeśli takie zachowania syna występują od dawna mogą być trwałymi cechami osobowości i wówczas zmiana ich mogłaby wymagać pracy terapeutycznej. Jeśli jest to charakterystyczne dla aktualnego okresu, to proszę się uzbroić w cierpliwość, dawać synowi dużo wsparcia, miłości i akceptacji, jednocześnie stawiając jasno i skutecznie granice. Może się złościć z tego powodu, ale bardzo tych granic w tym okresie życia potrzebuje.
Pozdrawiam

Z Pani opisu niestety nie wynika co może być przyczyną takiego zachowania u Pani syna. Aby przyjrzeć się problemowi bliżej zachęcam do wizyty u psychologa. Może Pani skorzystać z dostępnych w Pani okolicy ośrodków prywatnych lub udać się do lokalnej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej

http://www.gabinetzmian.pl