Agresywne zachowanie brata chorego psychicznie

Moj brat chory psychicznie jest agresywny, poradzono nam zeby podczas zachowania agresywnego dla siebie lub otoczenia dzwonic po policje. Zrobiliśmy tak nie raz. Policja podczas interwencjo wezwała lekarza (zachowanie bylo takie że cały dzień smiał sie bez powodu, krzyczał do kogoś przez okno mimo tego ze nie bylo nikogo . krzyczał ze pozabija, ze chce sie bić,zeby nie obgadywali go itp.) lekarz stwierdzil ze to ze sie smieje i to ze krzyzczy nie jest powodem zabrania go do szpitala. co robic?

Jeżeli brat jest chory psychicznie a jego zachowanie może stwarzać zagrożenie dla innych i niego samego to warto pomyśleć o umieszczeniu go w ośrodku zamkniętym. Aby jednak to zrobić bez zgody chorego należy wystąpić do sądu o ubezwłasnowolnienie brata, które sąd może orzec biorąc pod uwagę interes osoby ubezwłasnowolnianej. Proponuję w tym zakresie skorzystać z pomocy prawnej organizowanej często nieodpłatnie przez lokalne rady adwokackie lub izby radców prawnych. Myślę, że informacje na ten temat można też uzyskać w ośrodkach pomocy społecznej.

To przykre, że lekarz, który badał brata, nie poinformował Państwa o możliwościach leczenia. Proponuję, aby Pani sama wybrała się do doświadczonego psychiatry i przedyskutowała z nim dostępne w Państwa sytuacji opcje. Czy brat ma zdiagnozowaną chorobę psychiczną? Czy bierze leki? Być może - we współpracy z dobrym specjalistą - uda się namówić brata do leczenia. Niestety system w naszym kraju wygląda często tak, że wymaga to dużo zachodu, aby uzyskać adekwatną pomoc. Proszę nie rezygnować i "dobijać się" do wszelkich instytucji - MOPS, MOPR, Niebieska Linia, lokalne placówki zdrowia psychicznego. Pozdrawiam ciepło i trzymam kciuki.

Proszę spróbować jeszcze udać się do MOPSu lub GOPSu i poprosić o powołanie komisji odpowiedniej do tego typu rozwiązań (agresja w rodzinie). Ta instytucja może skierować wniosek do sądu i zmusić osobę do przymusowego leczenia.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu