Agresywne zachowanie po wypiciu alkoholu u kobiety

Jestem młoda kobietą. Mam problem z naduzywaniem alkoholu. Nie pije często, przeważnie okazjonalnie, ale kiedy do tego dochodzi najczęściej sie upijam. Wtedy (nie za każdym razem) wzrasta we mnie agresja, wpadam w szał. Jestem nieznośna, ranie bliskich swoimi słowami, krzycze, wyzywam, nie potrafie sie opanować, doszlo do sytuacji, ze uderzyłam mojego faceta, tak naprawde bez powodu. Każdy powod jest dobry. Zle sie mi z tym. Zastanawiam się co może być przyczyną az tak agresywnego zachowania.

Bardzo często po wypiciu kilku "głębszych" pojawia się agresja, ponieważ alkohol wpływa negatywnie na biofizjologię mózgu. Może być również tak, że pod wpływem alkoholu zanikają Twoje naturalne i wyuczone bariery zachowania, lub też wypierane na trzeźwo emocje znajdują swoje ujście.
W każdym razie jest to dla Ciebie stan nieprzyjemny, powodujący dyskomfort oraz problemy interpersonalne. To jest już pierwszy i całkiem dobry powód do tego, aby podjąć terapię. Polecam udać się do Centrum Leczenia Uzależnień, gdzie zdobędziesz niezbędną pomoc. Pamiętaj, że są dwa typy alkoholizmu: jeden typ pije dużo codziennie, drugi natomiast pije "od czasu do czasu" ale na umór. Być może przekroczyłaś już granicę "normalnego" picia i przyda się spotkanie ze specjalistą. Powodzenia.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza