Agresywne zachowanie u 7-latka

Witam jak reagowac gdy 7 latek kopie ,bije mame i w ogole nie slucha. Jesli sie co odmowi to kopanie bicie i nie mozna go uspokoic,. Prosze o pomoc

Warto porozmawiać z nauczycielami i wychowawcami dziecka, o jego zachowaniach w placówce edukacji i radzenia sobie ze złościa czy frustracją. Byc może tam nie używa przemocy?
Zatrzymanie agresywnych zachowań dziecka wymaga zarówno samokontroli, jak i stanowczości i konsekwencji. Konieczne będa jasne komunikaty, że tak postępować nie wolno, wraz z wyjaśnieniem dlaczego (np bo to boli), interpretacja sytuacji (np zdenerwowałeś się, bo...) oraz zaproponowanie innej, akceptowalnej formy odreagowania emocji (np możesz się złościć, ale nie możesz nikogo bić). Dla Malucha jasne muszą być także konsekwencje przekraczania granic, które powinny być stosowane konsekwentnie.
Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem rodzinnym, który przeanalizuje sytuacje i reakcje obydwu stron, wzmocni rodziców, a także wskaże najlepsze metody poradzenia sobie z problemem stawiania granic synkowi.

Dzień dobry,
przede wszystkim należałoby zastanowić się co jest przyczyną takich agresywnych zachowań dziecka, być może samo jest ofiarą przemocy w jakimś środowisku (np. w szkole). Być może treści które docierają do niego z telewizji, gier, komputera nie są właściwe dla jego wieku. Jeżeli problem nie ustanie sugeruję wizytę u psychologa lub terapeuty dziecięcego, który pomoże dojść do źródła problemu i podpowie jak sobie dalej radzić.