Agresywność i ciągły, napięty stan nerwowy

Witam. Jestem kobietą. Mam 24 lata. Moim problemem jest moja agresywność, ciągły, napięty stan nerwowy, zwiększona potliwość, nadpobudliwość, a zarazem wyczerpanie, bardzo szybko się meczę (co przy wadze 42 kg i 159 cm wzostu jest nad wyraz dziwne), brak koncentracji, wysokie tętno, czasami straszne łomotanie serca. Zaczęłam szukać przyczyny. Ponieważ mam 1,5-roczne dziecko, obawiam się, że w którymś momencie nerwy puszczą mi do tego stopnia, że stanie się tragedia. Lekarz rodzinny dał mi skierownie na morfologię i TSH. Wyniki przedstawię poniżej: WBC - 6.4 [4...10], LYMPH - 41.6 [20...40], MXD - 8.5 [1...6], HGB - 14.2 [11.5...14], MCV - 96.4 [82...96], RDW-CV - 12.1%, PDW - 12.9 fL, MPV - 9.9 fL, P-LCR - 25.4%; NEUT, RBC, HCT, MCH, MCHC mieszczą się w normie; sód, potas, mocznik również w normie; TSH - 3,740 Czy jeśli wyniki są w miarę w porządku, mogę podejrzewać nerwicę? Czy z tą chorobą idzie się do psychoterapeuty? Czy może jest jakaś choroba mająca tego typu objawy, dająca możliwość wyleczenia jej środkami farmakologicznymi? Bardzo proszę o odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam. Z poważaniem Agnieszka

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Zaburzenia nerwicowe oraz przyczyne psychogenną objawów mozna rozpoznać po wykluczeniu przyczyn somatycznych. Do ich wykluczenia niezbędny jest szczegółowy wyiad lekarski, badanie przedmiotowe oraz badania dodatkowe. Te ostatnie zależą od informacji uzyskanych w dwóch pierwszych etapach diagnostyki.
Napewno brakuje oznaczenia stężenia glukozy w surowicy na czczo oraz szerszego panelu elektrolitów. Warto wykonać EKG.

Po wykluczeniu przyczyn somatycznych powyzsze objawy moga sugerować zaburzenia nerwiciwe.