Jakie jest ryzyko wystąpienia zakrzepicy przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, Jakie jest ryzyko wystąpienia zakrzepicy przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych? Czy ryzyko większe jest na początku przyjmowania czy jest takie samo przez cały czas?

Owszem, podczas całego okresu stosowania antykoncepcji hormonalnej występuje podwyższone ryzyko żylnej choroby zatorowo-zakrzepowej. Należy zwrócić też uwagę na inne czynniki ryzyka, np. palenie tytoniu, obciążenia genetyczne itp. Proszę przedyskutować swoje obawy z ginekologiem prowadzącym.