Aksonalne uszkodzenie nerwu dodatkowego po biopsji węzła chłonnego oraz zanik mięśnia czworobocznego

Aksonalne uszkodzenie nerwu dodatkowego lewego - jego gałęzi do mięśnia czworobocznego lewego. Uszkodzenie nastąpiło w wyniku wycięcia (biopsji) węzła chłonnego na szyi. Problem z odwodzeniem ręki i zanikiem mięśnia czworobocznego. 10 miesięcy po zabiegu stan się utrzymuje. Neurochirurdzy w okolicy nie potrafią mi pomóc ponieważ nie zajmują się takimi problemami i nie potrafią wskazać placówki/specjalisty, który mógłby mi udzielić jakiejś pomocy. Co poza rehabilitacją mogę jeszcze zrobić?
ponad rok temu

Czasami wykonuje się operacje odtworzenia nerwów obwodowych z wykorzystaniem nerwów innych okolic ciała mniej użytecznych dla organizmu. Takie zabiegi jednak wykonuje się bardzo rzadko i niosą one często niepowodzenia. Proszę poczytac sobie na ten temat na stronie: http://www.leksoft.com.pl/html/splotramienny.html i może skonsultować się z oddziałem: http://www.usk.umed.lodz.pl/?dir=str&mn=kliniki&mnx=8neurochirurgia
Niestety po tak długim okresie od uszkodzenia i w przypadku nerwu dodatkowego możliwe że pozostanie tylko rehabilitacja jako możliwość lecznicza.