Aksonalne uszkodzenie nerwu łokciowego lewego

W badaniu EMG wyszło mi aksonalne uszkodzenie nerwu łokciowego lewego. Objawy: drętwienie palców 4 i 5 oraz ból promieniujący od łokcia do dłoni i w górę do barku. Poza tym osłabienie siły i ból w mięśniu dłoni przy kciuku od strony wewnętrznej, przy trzymaniu np. talerza. Emg nerwu cieśni nadgarstka w normie, choć w opisie jest: możliwe uszkodzenie nerwu pośrodkowego. Jak to leczyć? Czy zabieg jest konieczny? Objawy narastały od OK. 2 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczność leczenia operacyjnego oraz innymi metodami są określane tylko i wyłącznie podczas badania lekarskiego. Nikt na podstawie samych wyników badań dodatkowych nie określi konieczności lub nie leczenia. Proponuję zgłosić się do neurologa.