Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 4 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Aktywizujące działanie antydepresantów

Jaka grupa antydepresantow dziala aktywizujaco,a jaka nie?
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Witam Panią,

Patrząc na objawy depresji w ten sposób, że w jej przebiegu wystepuja anergia i brak aktywności, to większość leków przeciwdepresyjnych posiada działanie aktywizujące (działanie przeciwdepresjyne= działanie poprawiajace aktywność). Jednak jeśli chodzi o typowy efekt aktywizujący, to spośród leków używanych w Polsce najsilniejsze działanie aktywizujące posiadają preparaty z grupy SNRI- selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (w wyższych dawkach, gdyż wtedy ujawnia się bardziej działanie na układ dopaminergiczny) oraz NDRI- selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego noradrenaliny i dopaminy.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety