Aktywne zapalenie żołądka w niewielkim stopniu

Witam,prosze o rade. Tydziej temu zakonczylam eradykacje helicobakter pyroli. Stwierdzono u mnie aktywne zapalenie zoladka w niewielkim stopniu, nadzerke w przelyku. Po tygodniu od odstawienia antybiotykow dostalam silnych boli brzucha i biegunke, trwa to juz dwa dni. Bylam dzis u gastrologa. Zalecil 24h glodowki. Przepisal mi Xifaxan, bio gaie, tribux. Czy to nie nadwyrezy mojego zoladka? Czy konieczne jest zazywanie tych lekow? Czy moge je brac na pusty zoladek?

Witam.
Pani dolegliwości mogą być spowodowane przebytym leczeniem eradykacyjnym H. pylori (najczęściej stosuje się w nim 2 antybiotyki przez 10-14 dni a to może powodować zaburzenia flory bakteryjnej i rozrost patologicznych bakterii w jelitach).
Leki zapisane Pani przez lekarza mają na celu wyleczyć ten stan i zlikwidować dolegliwości.
Xifaxan jest antybiotykiem stosowanym w zakażeniach/zaburzeniach flory bakteryjnej przewodu pokarmowego i nie wchłania się on do organizmu.
Biogaia to probiotyk mający za zadanie ułatwić leczenie i pomóc odbudować prawidłowy skład flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.
Tribux jest lekiem regulującym pracę przewodu pokarmowego i ma za zadanie łagodzić dolegliwości.
Leczenie nie nadwyręży żołądka, przyczyną obecnych dolegliwości nie są problemy żołądkowe tylko jelitowe.
Proponuję zastosować to leczenie.
Leki te można przyjmować niezależnie od posiłków, czyli także na pusty żołądek.