Aktywność

Mam 13 lat, ważę 87 kg, mam 177 cm wzrostu. Staram się być aktywny fizycznie, próbowałem rok temu zrzucić te kilogramy, ale się nie udało. Byłem u lekarza, ale on powiedział, że wystarczy mi zwykła aktywność fizyczna połączona z brakiem słodyczy. Staram się nie jeść dań fast food i słodyczy i póki co udaje mi się to. Na obiady jadam zupy albo ziemniaki z sosami i mięsem. Czy zwykłe bieganie i ewentualnie jakieś inne ćwiczenia pomogą mi zrzucić zbędne kilogramy?

Witam,

Jesteś w wieku, kiedy organizm rośnie i intensywnie się zmienia, dlatego teraz Twoja masa ciała przewyższa wzrost, co może się za pewien czas odwrócić. Jeśli unikasz kalorycznych i niezdrowych produktów typu fast food, chipsy, pizza, słodycze, gazowane napoje i regularnie uprawiasz sport, nie powinieneś mieć problemów z utratą masy ciała. Mimo to warto jest zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, czasami wystarczy zmienić kilka z nich, aby skutecznie stracić zbędne kilogramy. Odchudzanie w Twoim wieku jest niekorzystne, dlatego nacisk powinieneś położyć na aktywność i zdrowe nawyki http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Bieganie jest bardzo dobrą formą utraty zbędnych kilogramów, możesz również wykonywać ćwiczenia na te partie ciała, które tego wymagają (np. brzuch). Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.