Aktywność fizyczna dla kobiety po 65. roku życia

Witam Chcialabym zapytac o zalecanie formy aktywnosci fizycznej dla kobiety po 65 roku zycia z dyskopatia ledzwiowa i szyjna. Zastanawiamy sie nad orbitrekiem. Pozdrawiam

Dzień dobry

Na początek proponuje Pani zajęcia w grupie typu: pilates, stretching (ćw. rozciągające) oraz zdrowy kręgosłup. Gdy technika wykonywania ćwiczeń zostanie już poznana i opanowana można samemu ćwiczyć w domu. Ważne jest aby nauczyć się prawidłowej postawy ciała podczas zajęć oraz wyrobić sobie zdrowe nawyki. Dopiero potem można przejść do innych form aktywności takich jak: pływanie, nordic walking, aqua aerobic, rower czy orbitrek. Przy dwóch ostatnich formach ruchu proszę pamiętać o prawidłowym ustawieniu pleców.

Pozdrawiam