Aktywność fizyczna i wprowadzenie diety dla dziecka

Witam, moja 9-letnia córka ma nadwagę. Wprowadzona została już zdrowa dieta, ale chcę zapewnić jej więcej ruchu. Córka chodziła na karate, tańce ale szybko się zniechęcała. Sama korzystam z siłowni i zastanawiam się czy mogła by chodzić ze mną i ćwiczyć np na bieżni, rowerku czy orbitreku. Myślę że takie wspólne ćwiczenia będą bardzie motywujące, ale nie chce jej zaszkodzić gdyż nie wiem czy tego typu ćwiczenia są dla niej odpowiednie. Pozdrawiam

Sylwia Ogrodowczyk

To jest bardzo dobry pomysł. Proszę spróbować. Obie Panie możecie również zacząć uprawiać szybki marsz. Pozdrawiam

Droga Pani!

Wspólne uprawianie aktywności fizycznej z dzieckiem jest świetnym pomysłem. Dodatkowo możecie Panie się motywować. Jedyną przeszkodą może być fakt, że córka może być jeszcze za niska do niektórych sprzętów i na siłowni może być wymagany minimalny wiek umożliwiający korzystanie z ich usług. W każdym razie same spacery na bieżni, czy lekki truchcik na pewno córce nie zaszkodzą. Może Pani również skonsultować dobór ćwiczeń dla córki z trenerem opiekującym się członkami siłowni. Mogą również Panie wspólnie chodzić na zajęcia taneczne czy Zumbę, które urozmaicą treningi.

Pozdrawiam!

Szanowna Pani,
wspólna aktywność fizyczna jest świetnym pomysłem, natomiast niektóre siłownie mają ograniczenia wiekowe, a sprzęty dostosowana są raczej do osób starszych.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl