Aktywność fizyczna, której powinien unikać krótkowidz

Witam, Mam na 23 lata i jestem krótkowidzem (OP -13 dioptrii, OL -7 dioptrii). Rok temu przeszłam operację opasania (OP) z powodu odwarstwienia siatkówki. Przez rok unikałam wysiłku fizycznego, jednak chciałabym znowu zacząć aktywnie spędzać czas. Stąd moje pytanie czy są jakieś ćwiczenia/sportu których powinnam unikać? Pozdrawiam

Witam.
Na pewno nie wolno w Pani sytuacji uprawiać sportów nastawionych na duży wysiłek fizyczny np. siłownia oraz na pewno sportów kontaktowych ( sztuki walki ).
Pozdrawiam