Aktywność fizyczna po usunięciu kaszaka z twarzy

Witam serdecznie! W piątek miałem wycinanego kaszaka na twarzy, mam założonych 4 szwy oraz opatrunek, czy mogę już spokojnie wykonywać aktywność fizyczną (tj. bieganie, chodzenie po górach). Mam na niedzielę zaplanowany wyjazd w Bieszczady związany z chodzeniem po górach, czy szwy nie pękną? Nie zaszkodzi to ranie? Pozdrawiam, dziekuję za odpowiedź!

Nie znam wielkości kaszaka,rodzaju ,przebiegu i efektu końcowego operacji - nie mogę więc udzielić odpowiedzi! PROSZĘ ZADAĆ TE PYTANIA OPERATOROWI!!! zż