Aktywność fizyczna po usunięciu wyrostka robaczkowego

Witam! Miesiąc temu przeszłam zabieg usuwania wyrostka robaczkowego. Operację przeprowadzono metodą laparoskopową, więc pozostały tylko cztery małe blizny. Nie dokuczają mi już bóle brzucha, nie miałam żadnych powikłań pooperacyjnych, z opinii lekarza wynikało, że rany goją się dobrze. Nie zauważyłam również żadnych wycieków ropnych. Jedynym mankamentem pozabiegowym jest to, że od czasu do czasu odczuwam dziwny ból blizn. Chciałabym zapytać ile czasu po operacji musi minąć, abym mogła zacząć swobodnie uprawiać ukochany sport, a mianowicie zacząć jazdę konną? Czy mogę zacząć już pracę z końmi i jazdę konną, czy powinnam jeszcze odczekać jakiś czas? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Bez problemu po miesiącu od zabiegów przeprowadzonych metodą laparoskopową można swobodnie być aktywnym fizycznie w pełnym zakresie. Nie ma przeciwwskazań, aby po takim okresie zająć się końmi i jazdą konną.
Pozdrawiam!