Aktywność fizyczna po zabiegu usuwania rumienia laserem IPL

Czy po zabiegu usuwania rumienia laserem IPL niewskazana jest nadmierna aktywność fizyczna skutkująca rozszerzonymi naczyńkami jeżeli tak to przez jaki okres?

IPL to nie laser - jest to stosunkowo nieinwazyjne źródło światła i co za tym idzie nie ma żadnych p.wskazań co do wysiłku fizycznego. Bardzo ważne jednak jest aby nie eksponować przez 1 mies leczonych miejsca na światło słoneczne. IPL nie powinien być raczej wykonywany o tej porze roku chyba że miejsce jest osłonięte przez odzież.

Witam nie ma potrzeby w 100% ograniczać aktywności fizycznej.Warto zwrócić uwagę na prawidłową pielęgnacje skóry oraz na to aby nie spożywać dużych ilości alkoholu oraz zbyt gorących napojów oraz potraw.